niedziela, 6 marca 2022

Krótka recenzja ,,Start a Fire"

 Cześć dzisiaj przychodzę do was z recenzją nowej ale popularnej książki.

 

 Chodzi mi o tytuł Start a Fire inaczej Hell. Książka jest autorstwa Kasi P.S. Herytiera. Rozpoznawalną pod pseudonimem Pizgacz.

Trylogia została wypuszczona 12 stycznia 2022 roku. Jednak sama książka jak i autorka była znana już wcześniej na platformie Wattpad. Pierwsza runda (część) została wypuszczona na aplikacji w 2017 roku,

a została zakończona  2018. Kontynuacja trylogii pojawiła się pod nazwą Burn The Hell w roku 2018. Została ona zakończona w 2019 roku. Ostatnia część można znaleźć pod nazwą Extingush The Heat. Która pojawiła się w 2019 a zakończy się (z tego co Kasia pisała) w 2022 roku. 

Cała trylogia stała się jedną z popularniejszych opowieści na Polskim Wattpadzie.

Ja o tytule usłyszałam gdzieś w połowie 2021 roku,wtedy w sumie założyłam tą aplikację. 

Jakoś nieciągłą mnie do niej. Jednak w listopadzie tego samego roku tytuł zbudził moje zainteresowanie.

Trochę przeczytałam na wattpadzie lecz gdy dowiedziałam się o papierowej wersji,zdecydowałam,że poczekam na nią.


Książka ma prześliczną okładkę. Lecz strasznie się brudzi przez specyficznie materiał. Strony są lekko żółte. Ma ona 603 strony. 


Jeżeli chodzi o fabułę jest ona ciekawa i ,,ucząca".

 

Książka opowiada o 17 letniej Victorii Clark która jest dosyć normalną nastolatką.Ma brata Theo.Jednak pewnego dnia dziewczyna sprzeciwia się szkolnemu ,,bad boyowi" (szczerze nie wiem jak mam go określić). Później zaczyna się z nim dogadywać po mimo,że przyjaciele i matka odradzają jej tej relacji. Ona jednak wchodzi w nią ,,coraz głębiej". 

To nie jest relacja gdzie nastolatkowie się w sobie zakochują i wszystko jest ładnie,pięknie.

Książka opowiada o toksycznej relacji między dwoma bohaterami.

Jest ona porównywania do ,,Podpisania kontraktu z diabłem". Przez co dzieje się ciekawie.

Książka trzyma w napięciu i jest bardzo ciekawa.

Jeżeli jesteście osobami o ,,słabej psychice" książka nie będzie odpowiednia dla was.


W sumie już po pierwszej stronie możemy być przygotowani na coś mocnego.

,,Długo wierzyłam,że wszystko się ułoży. Chyba pierwszy raz w życiu tak bardzo mi na czymś zależało.I nie chodziło już o to,że życie bez ciebie nie miałoby żadnego sensu.Po prostu nie chciałam dłużej być dłużej egoistką. Myślałam,że po wielu ciężkich i burzliwych chwilach wszystko znów wróci na swoje miejsce. Niestety tak się nie stało. 

Nie wiem,dlaczego akurat nam się to przydarzyło. Przecież zasługiwaliśmy na szczęście. Każdy na nie zasługuje,więc dlaczego nie my? Wzięliśmy zbyt duży ogień,którym igraliśmy. 

Teraz musimy płacić za nasze grzechy. Jesteśmy potępieni i skończymy w piekle. 

Wiem to,bo wiele razy to powtarzałeś,a ja uparcie to wypierałam. Teraz już wiem,że miałeś rację. Wszyscy pójdziemy do piekła.Szczególnie my.

Bo piekło na nas czeka." 





Mam nadzieję,że zachęciłam was do przeczytania tej książki.



Moja ocena to 10/10.





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Krótka recenzja ,,Start a Fire"

 Cześć dzisiaj przychodzę do was z recenzją nowej ale popularnej książki.    Chodzi mi o tytuł Start a Fire inaczej Hell. Książka jest autor...